ВІТАЮ ВАС НА МОЄМУ БЛОЗІ! ТУТ ВИ ЗНАЙДЕТЕ БАГАТО ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ, УЧНІВ ТА БАТЬКІВ. НАДІЮСЯ, ЩО ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ. ЛАСКАВО ПРОШУ!

КОРОТКИЙ МАТЕМАТИЧНИЙ ДОВІДНИК

понеділок, 25 квітня 2016 р.

Лілія Гриневич: «Діти мають здобути в школі уміння і                                               компетентності 21 століття»

                             
       Стратегічне завдання Міністерства освіти і науки  – прийняти концепцію нової української школи. Про це у своєму першому виступі перед депутатами Верховної Ради України в якості Міністра освіти і науки зазначила Лілія Гриневич.
      «Я вважаю, що в перші 100 днів ми зобов’язані прийняти концепцію нової української школи і ця концепція повинна бути обговорена до 1 вересня у фахових колах, серед громадськості і після цього ми зможемо вносити новий закон «Про загальну середню освіту», - наголосила  Лілія Гриневич.
     За словами Міністра, головна ідея полягає у перегляді змісту навчання і визначенні нових цілей середньої освіти.
   «Діти мають здобути в школі уміння і компетентності 21 століття, які узгоджені країнами Європейського Союзу, і які потрібні сьогодні сучасному українцю. Окрім знання рідної, державної і іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, мати навички фінансової грамотності і підприємництва. Нашим дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи».
Лілія Гриневич вважає, що лише після зміни змісту та якості навчання є сенс говорити про збільшення тривалості учбового процесу. «Ніхто не піде на раптове запровадження 12-річного навчання без нового змісту, без резервованих бюджетних коштів, без відповідної підготовки вчителів і відповідної мережі закладів. Якщо запроваджувати 12-річну школу з 1-го класу з 2018 року, то ми виходимо на 12-ий клас у 2029 році. Це орієнтовні терміни вступу України в Європейський Союз, якщо план буде працювати», - додала Міністр.
     Міністр також звернулася до депутатів ВР України з проханням прийняти до кінця цієї сесії закон «Про освіту», який є базовим для здійснення подальших прогресивних змін. Цей закон доопрацьований у комітеті ВРУ з питань науки і освіти і, за словами міністра, готовий до повторного першого читання. «Прийняття цього закону розблокує дуже багато реформаторських ініціатив в сфері дошкільної, професійної, загальної середньої, вищої освіти та освіти дорослих», - зазначила Лілія Гриневич.

Немає коментарів:

Дописати коментар